Ökkeş Şendiller aynı sertlikle cevap verdi!

Ökkeş Şendiller aynı sertlikle cevap verdi!

Anayasa değişikliğine ilişkin taslak paketini destekleyen bir deklarasyon yayınladıkları için Devlet Bahçeli'nin sert bir dille eleştirdiği isimlerden Ökkeş Şendiller'den aynı sertlikte cevap geldi.

Şendiller, Devlet Bahçeli'nin söylediklerinin çok ağır olduğunu belirterek ifadelerini kendisine aynen iade ettiğini söyledi.

12 Eylül darbesinin ardından cezaevinde işkencelere maruz kalan ülkücülerin anayasa paketini desteklemesi üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Biz, kendine eski ülkücü veya eski MHP'li diyerek, gittikleri yerin bir türlü yenisi olamayıp, itibarını bile hala bu kutlu hareketin eskisi ve müsveddesi olmakla övünenlerin tuzaklarına düşemeyiz.' demişti. Söz konusu deklarasyona imza atanlardan Ökkeş Şendiler, Cihan Haber Ajansı'na bir açıklama yaptı.

Bahçeli'nin böyle bir açıklama yapmasını yadırgadığını belirten Şendiller, 'Müsvedde ifadesini Devlet Bahçeli'ye aynen iade ediyorum. Bizim ülkücülüğümüz iman ve yürek meselesidir. Dolayısıyla ülkücülüğümüzü kimsenin eline bırakmayacak kadar şahsiyetli insanlarız.' dedi.

Devlet Bahçeli'nin deklarasyonu okumadığını ve imzalayan isimlere bakmadığını ileri süren Şendiller, deklarasyonda eski ülkücü eski MHP'li ifadelerinin olmadığını da hatırlattı. Şendiler, 'Sayın Bahçeli kendisini ülkücülerin ve MHP'lilerin tescil makamında görme alışkanlığından bir an önce vazgeçmelidir.' şeklinde konuştu.

Şendiller ayrıca deklarasyon yayınlamalarındaki ana sebebin 12 Eylül darbesine ve diğer darbelere tepkilerini ortaya koymak olduğunu hatırlattı ve sivil anayasa taleplerini dile getirerek sözlerinin arkasında olduğunu vurguladı. (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2010, 14:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cengiz Şimşek
Cengiz Şimşek - 11 yıl Önce

Sayın Ökkeş Şendiller K.Maraş'a geldiği günden beri hemen hemen her şeye muhalif olduğunu görüyoruz. Tabiki bu siyasetin en kolay ve en ucuz yoludur.Bir gün çıkıp İktidar partisini, MHP'yi, CHP'yi ve Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Poyraz'ı. Bak Sayın Şendiller herkesi eleştirebilirsin ama Belediye Başkanımızı asla... Bizim Belediye Başkanımız bu şehre gece gündüz ekibi ile hizmet etmeye çalışmakta olup hizmetleri ile O insan bu şehrin insanlarının güvenini kazanmış ki son seçimlerde aldığı oy ile Türkiye 1.olmuştur. Senin eften püften sebeplerle eleştirdiğin Poyraz Başkan bu şehrin 50 yıllık su sorununu çözmüştür.Sosyal Belediyeciliğin öncülüğünü yapmıştır. Biz, Poyraz Başkan'dan önceki Belediye Başkanlarının da bu şehre neler yaptığını gördük. Allah rızası için K.Maraş'da Poyraz Başkan öncesinde üç tane park varmıydı.Şimdi burada Sayın Poyraz'ın neler yaptığını anlatacak değilim. Merak ediyorsanız Belediyenin web sayfasından herşeyi görebilirsiniz. Her insanın hatası olabilir, Kaldıki Sayın Poyraz'ında olabilir.Asıl olan bu millete halis kalb ile hizmet etmektir. Yalnız şunuda söylemeliyim, Sayın Poyraz Belediyenin imkanlarını kimseye peşkes çekmediği için bazı insanlar bundan memnun olmazlar, sürekli kamuoyuna muhaliflik pompalarlar. Sayın Şendiller size söyleyeceğim, fazla gaza gelmeyin, artık millet eski politikaları unuttu, kendine hizmet edenide, kendine kazık atanıda, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenide biliyor. Buna göre, Partisine de Belediye Başkanına da oyunu veriyor. Biz Belediye Başkanımıza sonuna kadar hep desteğiz.

Kürşat Yıldız
Kürşat Yıldız - 11 yıl Önce

NE yani bunlar gönlü ne istese onumu yapacaklar. Partisini satanların son akibetleri ortada. Eski ülkücü olmakla övünenler yeni ne oldukları ile övünseler ya. Yok olamazda. Taş yerinde ağırdır. Bazı çevrelere yaranmak için eskilikleri ile övünenler yanlış yapmakta devam ediyorlar. Ey TÜRK Titre ve kendine gel. Tezgahlara düşme.

coskun cesur
coskun cesur - 11 yıl Önce

SERT OLSAN NE YAZAR DEMİŞ VATANDAŞ.

erkan
erkan - 11 yıl Önce

Bu hareketin fikir babası ziya gökalp aksiyoner hayata taşıyan başbuğ Alparslan Türkeştir.Ne diyor Başbuğ Türkeş Her ülkücünün mhp li olma zorunluluğu vardır.Her mhplinin ülkücü olma zorunluluğu yoktur.Peki sen nerdesin Şendiller sen sağlığında Başbuğu Özal a satmadın mı daha sonra yazıcıoğlunu satmadınmı sen önce şu anda geçimini sağladığın emekli maaşının kimlerin oyu ile olduğunun bir hesabını ver.Ülkücülerin sırtına basa basa o makamlara çıktınız.Biz senin elinde saz olduğun dönemleride biliriz.Aşık kengerii, Bu harekete verdiğiniz zarar yeter sen bırak bunlarıda ahirette o sana haklarını haram eden ülkücülerin yüzüne nasıl bakacağını düşün.

SIRADAKİ HABER

banner66