Afşin'de, "Dünya Çevre Günü" kutlandı

Afşin'de,

Afşin Belediyesi tarafından, "5 Haziran Dünya Çevre Günü" düzenlenen etkinliklerle kutlandı.


KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kaymakam Fatih Aksoy, Afşin Öğretmen Evi Bahçesinde düzenlenen programda, gençlerden çevrenin korunması için ayrı ilgi istedi.


İnsanlık geçmişten günümüze kadar "böyle gelmiş böyle gider" ve "bize bir şey olmaz" demeye devam etmesi halinde dünyanın gelecekte yaşanılmaz bir hale geleceğini vurgulayan Aksoy, şunları kaydetti: "Ülkemizde son yıllarda sevindirici bir durum var. O da sularımızın daha iyi değerlendirilmesi, katı ve sıvı atıkların depolanması ve ağaçlandırma çalışmaları ülkemizde önemli yol katedilmesidir. Sevgili gençler, unutmayalım ki çevremiz bize geçmişten gelen bir miras değil, bizim geleceğimize daha sağlıklı daha düzenli bırakabileceğimiz bir emanet olarak görmemiz gerekiyor."


Aksoy, daha ağır bedeller ödemeden, çevreyi koruyup kollamanın doğanın insanları koruması açısından önemli olduğunu kaydetti.


Afşin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Fatih Aksu da bütün ülkelerin ortak sorunu haline gelen çevre kirlenmesinin, günümüzde insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaştığını ifade etti.


Bilinçsizce sağa sola atılan plastik ürünlerin doğada 400 yıl kadar çürümeden kalabildiğini hatırlatan Aksu, bu örneğin insanlığın karşı karşıya kaldığı tehlikenin boyutlarını göz önüne koyduğunu, çevrenin kirlenmesini önlemek için herkesin üzerine düşen görevi sonuna kadar yerine getirmesi gerektiğini kaydetti.


Afşin Garnizon Komutanı İdris Tom, Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Ali Çelebi, daire amirleri ile davetliler katıldığı program, ödül töreniyle son buldu.


 (AA)

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2014, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67