Kumaşır gölü için bin avro

Kumaşır gölü için bin avro
İl Genel Meclisi, "Kumaşır Gölü Bizim Gölümüzdür Projesi"ne destek için bin avro verecek.
İl Genel Meclisi Ağustos ayı ikinci birleşimi yapıldı. Valilik tarafından havale edilen evrak ve komisyonlardan gelen raporların görüşülüp karara bağlandığı oturumda Kumaşır Gölü'nün yaşatılması adına başlatılan proje ile ilgili de karar alındı.

Çevre ve Kültür Derneği ile Tarım Doğa Kültür ve Çevre Derneği tarafından başlatılan ve AB'den de destek alması beklenen "Kumaşır Gölü Bizim Gölümüzdür Projesi"ne ayni katkı olarak bin avro verilmesi karara bağlandı.

Proje ile ilgili olarak halkın bilinçlendirilmesi ve sosyal aktivite alanlarının oluşturulmasının amaçlandığını ifade eden Kahramanmaraş Çevre ve Kültür Derneği Başkanı Murat Kalaylı, gölün etrafında endemik bitkilerin bulunduğunu ve çevrenin de kuşlar için barınak olduğuna dikkat çekti.

Projenin AB tarafından kabul edilmesi halinde çok faydalı olacağını dile getiren Kalaylı, "Kumaşır Gölü'nün korunmasını ve halkın da bu konuda bilinçlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Proje kabul gördüğü takdirde önce göle yakın yerleşim yerlerinden başlayarak paneller düzenlenecek. Ayrıca proje sürekli devam eden bir çalışma olacak. Bizler bu konuda halkın da desteğini bekliyoruz." dedi.

Kalaylı, İl Genel Meclisi tarafından projeye destek verilmesi yönünde alınan kararın da sevindirici olduğunu belirtti.

(Cihan)
Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2008, 06:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66