Oryantring antrenör kursu açılıyor...

Oryantring antrenör kursu açılıyor...

Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, oryantring sporunun kentte yaygınlaşması için çalışma başlattıklarını belirterek, "Oryantring toplumun tüm kesimlerine hitap eden bir doğa sporudur." dedi.


Kabakçı, Oryantring Federasyonu Başkanlığı ile yapılan görüşmelerin ardından birinci kademe yardımcı antrenör kursunun 1-12 Şubat tarihleri arasında açılacağını bildirdi. Oryantring sporunun her türlü arazide yapılabilen bir spor olduğunu ifade eden Kabakçı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:


"Oryantiring sporunu geliştirmek ve İlimizde yaygınlaştırmak için federasyonla işbirliği içerisinde kurs açılmasına karar verdiklerini söyledi. Oryantiring her türlü arazide yapılabilen, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda ziyaret etmeye çalıştığı bir doğa sporudur. Kısaca bedensel ve zihinsel çalışmanın birlikte ifadesi olan Oryantiring, sadece düz bir koşu değil, aynı zamanda bir Oyundur. Bir doğa sporu olarak yediden yetmişe kadar her kesime hitap eden Oryantiring sporu ayrıca bütün ailenin birlikte yapabileceği bir aile sporudur."


Kabakçı, antrenörlük kursuna katılmak isteyen tüm vatandaşların il müdürlüğüne başvurmalarını sözlerine ekledi.Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2012, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23