Erdoğan'dan İmamoğlu'na Roma gezisi eleştirisi: "Hiçbir haklı gerekçesi olamaz" Erdoğan'dan İmamoğlu'na Roma gezisi eleştirisi: "Hiçbir haklı gerekçesi olamaz"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 7 günlük Ramazan Bayramı tatilinin trafik bilançosunu açıkladı. Kazalarda 55 kişi hayatını kaybederken, 7 bin 331 kişi yaralandı.

Bakan Yerlikaya, 4 bin 370 trafik kazası meydana geldiğini belirterek, "Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Bayram tatili boyunca Trafik Polislerimiz ve Jandarma Trafiğimiz, denetimlerine 24 saat esasına göre devam ediyor" dedi.

AĞIR VASITALARA TRAFİK KISITLAMASI ESNETİLDİ

İstanbul ve Ankara'daki trafik yoğunluğunu azaltmak için İçişleri Bakanlığı'nca yayımlanan ‘Trafik Tedbirleri’ne ilişkin genelge uyarınca 14 Nisan Pazar günü saat 05.00'den 15 Nisan Pazartesi günü saat 05.00'e kadar trafikte yasaklı olan ağır vasıtalar için esneklik sağlandı.

HANGİ VASITALAR TRAFİĞE ÇIKABİLECEK?

Bakan Yerlikaya, "Yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme ve akaryakıt taşıyan kamyon, çekici ve tanker cinsi taşıtların öncelikle ana arterler haricindeki güzergahlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süreyle bulunacak şekilde istisnai olarak seyirlerine izin verilecektir" dedi.

Yetkililer, trafik kurallarına uyulmaması ve aşırı hız gibi nedenlerden dolayı kazaların arttığına dikkat çekerek, sürücülere dikkatli ve bilinçli sürüş çağrısı yapıyor.