Elbistan'dan Suriyelilere gıda yardımı

 Elbistan'dan Suriyelilere gıda yardımı

Kahramanmaraş'ta Elbistan Dayanışma Platformu'nca temin edilen bir tır yardım malzemesi, Suriyelierin barındığı kamplara gönderildi.KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan Dayanışma Platformu'nca düzenlenen kampanyada temin edilen bir tır yardım malzemesi, Suriyelilerin barındığı kamplarda dağıtılmak üzere Gaziantep'e gönderildi.


İlçe Müftüsü Abdussamet Pat, düzenlenen törende, Elbistan Dayanışma Platformu önderliğinde toplanan bir tır yardım malzemesinin mağdur Suriyeli insanlara ulaştırılacağını söyledi.


Yardım kampanyasına destek veren sivil toplum örgütü, iş adamları ve vatandaşlara teşekkür eden Pat, yardımların hız kesmeden devam edeceğini ifade etti.


Camilerden Suriye'ye yardım kampanyası hakkında duyuru yaptıklarını anımsatan Pat, "Bu tır bir haftalık çalışmanın ardından doldu. Bizler ayda bir tır göndermeyi düşünüyorduk fakat yardım çağrısına insanlar kayıtsız kalmadı. İnşallah toplanan yardımlar oradaki ihtiyaç sahiplerine kazasız belasız ulaştırılır. Allah bizleri Suriyeli kardeşlerimizin durumuna düşürmekten korusun" dedi.


Suriye'de yaşanan insanlık dramına ilçe halkının sessiz kalmadığını vurgulayan Pat, yardım kapsamında toplanan 17 ton un, 4,5 ton pilavlık bulgur, 500 kilogram makarna, bir ton pirinç, 250 kilogram mercimek, 125 kilogram çay, 120 kilogram yağ, bir ton 400 kilogram muhtelif gıda, 450 battaniye, 2 halı, 280 koli giyim ve ayakkabının Suriye'ye gönderilmek üzere Gaziantep'teki Türk Kızılayı ekiplerine teslim edileceğini sözlerine ekledi.


Yardım malzemesi yüklü tır, konuşmanın ardından Suriyelilere ulaştırılmak üzere dualar eşliğinde yola çıktı.


Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2014, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER