Hurç: Yollar bizim olmazsa olmazlarımızdır!

Hurç: Yollar bizim olmazsa olmazlarımızdır!

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçe Belediye Başkanı Ak Partili Ramazan Hurç, bir yerin ekonomik gelişmesinde yolların önemini vurgulayarak, "Göksun'un ekonomik yönden, kültürel yönden, siyasi yönden, psikolojik yönden ve ahlaki yönden gelişmesini istiyorsak, yollar bizim olmazsa olmazlarımızdır" dedi.


Göksun Kent Konseyi Başkanı Seyfullah Bayazıt, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İhsan Köroğlu, Sulama Birliği Başkanı Mehmet Elbistan, Gönül Dostları Derneği Başkanı Bahadır Bolat, Kafkas Kültür Derneği Başkanı Bedri Tokuç, Alevi Kültür Derneği İkinci Başkanı Emirhan Alıcı, Göksun Minibüscüler Derneği Başkanı Celal Taşcı ve Koyuncu Sigorta'nın sahibi Osman Koyuncu, Belediye Başkanı Ramazan Hurç tarafından verilen yemekte bir araya geldiler.


Sivil toplum kuruluşlarının desteğini almaktan dolayı son derece memnun olduğunu ifade eden Hurç, belediyeciliği sadece mücavir alan sınırları olarak görmediğini ve Göksun'un ekonomisini gelecekte daha iyi bir konuma getirmek gayretiyle çalıştıklarını söyledi.


Göksun'un gelişmesi için Göksun idari sınırları içinde komşu ilçeleri ve illeri içerisine alan ortak projelerin gerçekleştirilmesi gerektiğini vurgulayan Hurç, şunları kaydetti:


"Biz belediye olarak geliştirdiğimiz projelerle bu konuları gündemde tutmaya gayret gösteriyoruz. Göksun şu anda siyasi yönünden, birlik ve beraberlik yönünden, ahlaki yönünden, toplumun huzuru açısından iyi bir noktada. Yiğit bin Yaşar fırsat bir düşer derler. Her zaman aynı şartlar olmayabilir. Şu an ki koşullar çok iyi. Göksun için ne yapmamız gerekiyorsa, elimizden geleni ön plana çıkartarak hep beraber çalışmalı ve ilçemize kazandırmalıyız."


Yolları insan vücudundaki damarlara benzeten Hurç, "Bu damarlar vücut için ne ifade ediyorsa yollar da bir bölge için o anlamı ifade eder. Damarın biri koptuğu zaman beden fonksiyonu yitirir. Göksun'un ekonomik yönden, kültürel yönden, siyasi yönden, psikolojik yönden ve ahlaki yönden gelişmesini istiyorsak, yollar bizim olmazsa olmazlarımızdır. Yol olduğu zaman ulaşım artacak ve buna bağlı olarak buraya gelecek yolcular, yayla ve kış turizmi için gelecek olan insanlar, ekonomik yönden bir girdi sağlayacaktır. Bununla beraber kültürel ve sosyalleşmede gelişecektir" diye konuştu.


Hurç, birlik ve beraberlik içinde hareket etmenin önemini vurgularken, siyasiler, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimlerin bir araya gelerek sorunları çözmesi gerektiğini kaydetti.


Ziraat Odası Başkanı Selim Cüce de konuşmasında, belediye başkanına teşekkür ederek, "ENERJİSA tarafından yapılan HES termik santrali ile ilgili projenin tüm malzemesinin geçiş güzergahı Göksun olacak. Göksun esnafı çok ciddi manada buradan faydalanacak. Ben tüm sivil toplum kuruluşları adına zatı alinize çok teşekkür ediyorum. Göksun'un geleceği için ciddi çalışmalar yaptığınızı ve yapmak içinde mücadele verdiğinizi yakından takip ediyoruz. Bizler sivil toplum kuruluşları olarak her konuda üzerimize düşeni yapmaya hazırız" dedi.


 


 


 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2012, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63