Kafasına makas saplandı!!

Kafasına makas saplandı!!

Bitlis'in Tatvan ilçesinde kafasına makas saplanmış halde hastaneye getirilen 6 yaşındaki bir erkek çocuk, yapılan başarılı ameliyatla makastan kurtarıldı.


Evde kardeşi ile oynadığı sıra kafasına makas saplanan T.M isimli 6 yaşındaki çocuk, babası tarafından Tatvan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaklaşık 1 saatlik ameliyatla makas başından çıkartılan T.M.'nin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Kemik yapıyı tam kat olarak delip kafatasına saplanan makası çıkartma ameliyatının bir buçuk saat sürdüğünü kaydeden Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Cengiz Atış, ameliyat sonrası hastanın genel sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Hasta takibinin bir hafta süreceğini belirten Atış, “T.M isimli çocuk, başının sağ kısmında bir makasın dik bir şekilde kafasına saplanmış olarak bize getirildi.


Muayenesi yapıldı. Yapılan tomografi ve direk grafiklerde makasın kemik tabakayı tam kat olarak geçtiğini tespit ettik ve ameliyata aldık. Beyinde herhangi bir zedelenme yoktu. Sadece kemik yapıda bir delinme vardı. Yaklaşık bir buçuk saat süren ameliyat başarılı geçti. Beyin zarına kadar uzanan yabancı cisimden dolayı oluşabilecek mikrop veya enfeksiyonlara karşı önlem amaçlı olarak hastayı bir hafta süreyle takibe aldık. Genel sağlık durumu şuan iyi, günlük ihtiyaçlarını karşılayabiliyor ve hastanemizde takibi devam ediyor” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2016, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63