Profesörü yakan 'Halimem...' VİDEO

Profesörü yakan 'Halimem...' VİDEO

Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Orhan Kuruüzüm'e 'Tombalacık Halimem' türküsünün melodisini ıslıkla çaldı diye soruşturma açıldı. Bu türküde ne var peki?

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Kuruüzüm hakkında ilginç gerekçelerle soruşturma başlatıldı. Fakülte koridorunda ıslık çaldığı iddiasıyla soruşturma açılan Karuüzüm'ün
'Alçaklara kar yağıyor üşümedin mi. Sen bu işin sonunu düşünmedin mi' nakaratlarıyla bilinen meşhur Bolu-Mengene türküsü 'Halimem' olduğu öğrenildi.

Peki bu türküde hangi sözler var. Sözleri, Yeşilçam'ın asla unutulmayacak film serisi Hababam Sınıfı'nda bile söylenen "Tombalacık Halimem" türküsünü bulduk. Bolulu Ama Rasim'in seslendirdiği Tombalacık Halimem'le profesörün nasıl bir mesaj vermiş olabileceğini ise anlayamadık?

İşte Tombalacık Halimem:Haber 7

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2009, 09:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
ondersen
ondersen - 13 yıl Önce

Sizlere çok tşk ediyorum.Hem pazartesi hem sabah sabah bu haberle çok eğlendim.'Alçaklara kar yağıyor üşümedin mi. Sen bu işin sonunu düşünmedin mi'bu sözleri görünce Sayın POYRAZ aklıma geldi."Alçaklara kar yağıyor üşümedinmi.POYRAZ bu işin sonunu düşünmedinmi."

SIRADAKİ HABER