TMMOB ZMO 2. Danışma Kurulu değerlendirmesi

TMMOB ZMO 2. Danışma Kurulu değerlendirmesi

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası’nın (ZMO) 42. dönem 2. Danışma Kurulu, Ziraat Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şube Başkanlığının ev sahipliğinde 1-3 Ekim 2010 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Toplantı hakkında bir değerlendirme yapan Şube Başkanı Yusuf Temizkan şunları kaydetti: “Öncelikle böyle ulusal bir toplantıyı ilimizde gerçekleştirmenin onuru ve kıvancını hep birlikte yaşadık. Genel Merkez yönetimi onur kurulu üyelerimiz eski dönem oda genel başkanlarımız, 26 şube başkanı ve Türkiye genelinden il temsilcilerimizin katıldığı 122 kişiden oluşan danışma kurulumuz iki gün boyunca yaptığı çalışmalarda Tarım sektörünün sorunları ve çıkış yoları dünyadaki ve ülkemizdeki son gelişmeler, mesleki alandaki son gelişmeler bu gelişmeler karşısında odamızın tavrı meslektaşlarımızın özlük hakları ve çalışma alanlarındaki sorunları ve çözüm öneri önümüzdeki süreç de ZMO’nun çalışmalarının planlaması konularını ele aldı. Madalyalı şehrimizden, sorunların çözümü için bir yol açma çabası içerisinde çok verimli bir danışma kurulunu hep birlikte tamamladık. Çok önemli kararları ilimizde aldık. Özellikle tarımın ekonomik sosyal ve ekolojik boyutu, Bilgi ve Teknolojinin sektöre aktarılmasında ve sektörün gelişimi için Çiftçi-Sanayici-Mühendis işbirliğinin önemi üzerinde durulan konuların başında yer aldı. Önümüzdeki süreç içerisinde de Ziraat Mühendisleri Odası Vatansever tutumu ile ülke çıkarları doğrultusun da çalışmalarını etkin bir şekilde kararlılıkla sürdürecektir.

Bu Danışma kurulumuzun bizim önemli başka yönü de ulusal bir etkinliği ilimizde gerçekleştirmek oldu. İlimizin tanıtımı açısından bu tür ulusal etkinliklerin çok önemli olduğunu düşüyorum. Danışma kurulu toplantımızın son günü Kahramanmaraş ilimizi tanıtıcı bir gezi programı hazırladık.

Katılımcıları ilimizi tanıtmaya çalıştık. Kahramanmaraş konukseverliğini göstererek ilimizi en iyi şekilde tanıttık. Bütün katılımcılar memnuniyetlerini ifade ederek ilimizden den ayrıldı buda bizi çok memnun etti. İlimiz gerçekten saklı bir cennet… Ayrıca danışma kurulumuzun ilimizde yapılması konusunda çok büyük destek aldık. Bu da Kahramanmaraş’ta bu tür etkinliklerde işbirliği ve birlik olma konusundaki duyarlılığı gösteriyor. Buda bizi çok memnun etmiştir. Bu süreç içerisinde çalışmalarımıza maddi –manevi desteklerini esirgemeyen bizi yalnız bırakmayan Kahramanmaraş Belediyemize, Üniversitemize, Pazarcık Belediyemize, Narlı Belediyemize, Tarım il Müdürlüğümüze, Kent Konseyimize, Ticaret ve Sanayi Odamıza, Ticaret Borsamıza, İl ve İlçe ziraat odalarımıza, Sulama Birliklerimize, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze, esnafımıza, yöre üreticilerimize, gezi programımız dahilinde yöresinde bizi misafir eden meslektaşımız Beyoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş’a ve gezi programında bize eşlik eden ve İlimizle ilgili güzel anlatımları ve hazırladığı programla danışma kurulumuza renk katan HAKSEN il Temsilcimiz Dr. Gökhan Gökşen’e ve kıymetli medya mensupları ile şu anda belki isimlerini hatırlayamadığım bütün dostlarımıza odam adına şükranlarımı sunuyorum. Hep birlikte Kahramanmaraş konukseverliğini ve tanıtımını da göstermiş ve yapmış olduk.

Danışma Kurumuzun bir başka tarihe not düşen kısmı da çok etkin ve başarılı bir çalışma ile yedi yıldır oda genel Başkanlığımızı sürdüren Doç. Dr. Gökhan Günaydın’ın görevini, bir siyasi partinin üst düzel görevine seçilmesi nedeniyle görevi hiçbir hukuksal engel olmamasına karşın etik açıdan böyle uygun görülmesi nedeniyle İkinci başkanımız Dr. Turan Tuncer’e bu danışma kurulu sonunda devretmesi oldu. Ziraat Mühendisleri Odasının bu konudaki ve çalışma prensiplerindeki hassasiyetinin göstergesidir. Ziraat Mühendisleri Odasına yakışan örnek bir davranıştır gerçekten…” (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2010, 08:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63