Uçurtmalarını “Maden Şehitleri" için uçurdular

Uçurtmalarını “Maden Şehitleri

Kahramanmaraş'ta ortaokul öğrencileri Manisa'nın Soma ilçesindeki kazada hayatını kaybeden 301 işçi için 301uçurtma uçuruldu.


KAHRAMANMARAŞ (AA) - Türkoğlu ilçesinde ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan etkinlikte Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki kazada hayatını kaybeden 301 işçi için 301 uçurtma uçuruldu.


Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybedenleri anmak amacıyla okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte öğrenciler, bedenleriyle "Soma" yazısı oluşturup, hayatını kaybedenleri andı.


Daha sonra öğrenciler siyah renkte hazırladıkları 301 uçurtmayı maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçinin anısına gökyüzüyle buluşturdu.


İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Kuyubaşıoğlu, öğrencilerin Soma'da yaşanan acıya ortak olabilme gayesiyle böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirtti.


Halkının küçüğüyle, büyüğüyle, yaşlısıyla ve genciyle Soma için kenetlendiğini dile getiren Kuyubaşıoğlu, Soma'daki facianın unutulmayacağını, hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sabır dilediklerini ifade ederek, yaşanan acıyı derinden yaşadıklarını kaydetti.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2014, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63