Zülkadiroğlu'nu sevenleri unutmuyor

Zülkadiroğlu'nu sevenleri unutmuyor

Kahramanmaraşlılar, geçen sene Kurban Bayramı'nda Kimse Yok Mu Derneği'nin gönüllüsü olarak Hakkâri'ye giden ve dönüş yolunda geçirdiği trafik kazası sonucu vefat eden işadamı Mehmet Zülkadiroğlu'nu unutmuyor.

Mehmet Zülkadiroğlu, Kimse Yok mu Derneği'nin Kurban Bayramı'nda başlattığı seferberliğe katılmış ve kimsesizlere "Biz varız" diyerek memleketi Kahramanmaraş'tan kilometrelerce uzağa gitmişti. Annesi ile dahi bayramlaşamadan yola çıkan ve Hakkâri'deki görevini tamamlamanın mutluluğu içerisinde memleketine dönen Zülkadiroğlu'nu dönüş yolunda trafik canavarı yakalamıştı. Kafileyi taşıyan araç Hakkâri Van Karayolu'ndaki Jandarma Kontrol Noktası'ndaki kaygan zeminden dolayı kaza yapmış, kaza sonrasında da ön camdan fırlayan ve beyin kanaması geçiren Zülkadiroğlu, Van Yüzüncü Yıl Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde tedavi altına alınmıştı. 14 gün süren yaşam mücadelesi sonucu hayata gözlerini yuman Zülkadiroğlu sevenlerini göz yaşlarına boğmuştu. Zülkadiroğlu'nu son yolculuğuna da memleketi Kahramanmaraş'ta binlerce kişi uğurlamıştı.

Zülkadiroğlu'nun vefatından sonraki ilk Kurban Bayramı'nda sevenleri büyük bir burukluk yaşıyor. Gönül insanını kaybetmenin üzüntüsünü yüreklerinde hala yaşadıklarını söyleyen Kimse Yok Mu Derneği Kahramanmaraş Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Altunköprü, örnek bir hareketin öncülerinden olan Zülkadiroğlu'nun yaptıklarını asla unutmayacaklarını söylüyor.

Hayırsever işadamının geçen sene gönüllü olarak gittiği Hakkari'de büyük bir sevgi kazandığını dile getiren Altunköprü, cenazeye de dernek aracılığıyla gidilen illerden binlerce kişinin katılmasının bunun güzel bir kanıtı olduğunu vurguluyor. Zülkadiroğlu'nun gerçekten gönül insanı olduğunu ifade eden Altunköprü, "O gönülleri kazanmak için bayramda ailesini ve arkadaşlarını bırakıp memleketinden yüzlerce kilometre uzaktaki Hakkari'ye gitti ve dönüş yolunda Hakk'ın rahmetine kavuştu. Bizler aradan geçen zamanda onun acısını hep yüreklerimizde yaşadık. Onu hiçbir zaman unutmayacağız." dedi. (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2008, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63