ALTIN VARAKLI KOLTUK, ARTIK ONU KONTROL EDİYOR!

KOLTUK, yavaşça masajına başladı. Ardı ardına titreşimlerle Mehmet’i sarsıyordu ve Mehmet bunu her hissedişinde gerçekten kan dolaşımının hızlanmasıyla rahatladığının farkına varıyordu.

ALTIN VARAKLI KOLTUK, ARTIK ONU KONTROL EDİYOR!

Titreşimler biraz daha sertleşmeye ve sıklaşmaya başladı.

Bu arada Mehmet’in kıpırdayacak mesafesi yoktu adeta çünkü kollarını ve bacaklarını koyduğu aralıklar bir mengene gibi yavaşça sıkılmış vücudunu kavramıştı.

Koltuk normalden farklı olarak biraz daha geriye yatmaya başladı.

Mehmet bu anda iki dakikadır kapalı olan gözlerini açtı ve nasıl bir mekanizmanın üzerine oturduğunun farkına varmaya başladı.

Artık koltuk, onu kontrol ediyordu!”

Halen okuduğum, Jordan Miller’ın “Vücut Parçaları” isimli kitabından bir kesitle yazıma giriş yapmak istedim.

Tavsiye ederim okuyun, zira sürükleyici bir hikaye…

“Koltuk”tan başladık bari koltuktan devam edelim.

ELBİSTAN ŞİMDİ BU ZEKA İLE Mİ YÖNETİLECEK?

MALUMUNUZ Elbistan’ın çiçeği burnunda Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, kendince Elbistan’ın tarihine geçecek (!) bir icraatıyla, caddenin ortasına getirttiği bir makam koltuğunu yakarak göreve başladı.

Hem de üstelik “Bahar temizliği kampanyası başlatıyoruz” diyerek…

Amerikalılar buna, “to make a show of, to show off” diyorlar…

Yani, “show yapmak”

Bana göre de, klasik “Şarklı politikacı” ritüeli…

Fotoğraflara lütfen bir bakın…

Aklıselim Ak Partililer de tepkili. Bir Ak Partili dost gönderdi sayfanın ekran görüntüsünü bana da… Celalettin Kurt isimli bir sosyal medya kullanıcısı şöyle yazmış sayfasına; “Vallahi hiç olmadı başkan!...

Bahar temizliği kampanyası başlatıyoruz diyerek yaktığınız koltuk çevreyi öyle bir kirletti ve zehre boğdu ki, bir saat vergi dairesi önü isten, pisten, kokudan geçilmedi...

Acaba bu biraz tenakuz olmadı mı başlattığınız "çevre ve bahar temizliği kampanyası" ile sizce? Sonra çevre temizliği kampanyası çevre ve havayı kirletmekle başlamaz ki!... Ayrıca da koltuk yakmada güttüğünüz gayenizi inanın anlamış değiliz...”

Dışarıda koltuk yakıyor, içeride de bir resmi makam odasından daha çok bir düğün salonunu andıran odasında “altın varaklı koltuk”ta oturuyor.

Tıpkı Miller’ın kitabındaki gibi; “Artık koltuk, onu kontrol ediyor!”

Şimdi soru şu: “Elbistan, bu zeka ile mi yönetilecek?”

Hoş geldin Mehmet Gürbüz politika dünyasına…

YATACAK YERİ YOK:

SOSYAL MEDYA YALANCILARININ

SİYASİ parti farkı gözetmeksizin, çok aklıbaşında diye düşündüğümüz bazı kişilerin sosyal medya hesaplarında, başka yerlerden copy paste ile aldıkları sahte siyasi paylaşımları yapıp, insanları daha da kutuplaştıranların…

YATACAK YERİ ÇOK:

HIRÇINLAŞMAYAN VE ŞIMARMAYANLAR

YEREL seçimlerden sonra taraftarı oldukları ve destekledikleri siyasi partinin seçimlerde kaybetmesi sonrasında hırçınlaşmayanların, kazanan siyasi partinin tarafında olanlarda da şımarmayan, aklıselim, medeni ve olgun insanların…

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67