Çok sayıda ev alev alev yanıyor! O ilde felaket!

Son dakika haberine göre Artvin Yusufeli'ye bağlı Dereiçi köyünde yangın çıktı. Çıkan yangın yaklaşık 50 eve sıçrarken, itfaiye ekiplerinin bölgede söndürme çalışmaları başladı.

Çok sayıda ev alev alev yanıyor! O ilde felaket!

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde çıkan yangın 50'ye yakın eve sıçradı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, alevlerin köydeki diğer evlere sıçramaması için yoğun çalışma yürütülüyor.

Yangın, öğlen saatlerinde ilçenin Dereiçi köyünde ahşap bir evde henüz bilinmeyen bir nedenle çıktı. Rüzgarın etkisiyle yayılan alevler bitişikteki evlere sıçradı. İhbarla köye belediye itfaiye ekipleri ile Orman Müdürlüğü'ne bağlı arazözler ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yangın rüzgarın etkisiyle 50'ye yakın eve sıçradı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, alevlerin köydeki diğer evlere sıçramaması için yoğun çalışma yürütülüyor.

İçişleri Bakanlığı Yardımcısı ve Sözcüsü İsmail Çataklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Artvin - Yusufeli İlçemize bağlı 170 haneli Dereiçi Köyü'nde bir evde başlayan yangın diğer evlere sıçramıştır. Gerekli müdahaleler AFAD koordinasyonunda yapılmaktadır. Can kaybı bulunmamaktadır. Söndürme çalışmaları devam etmektedir. Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun." ifadelerini kullandı.

Dereiçi Köyü Muhtarı Sabri Duman, "Köyümüzde büyük bir felaket yaşanıyor. Şuana kadar 50'ye yakın ev alev aldı. Ekipler müdahale ediyor." dedi.

Ayrıntılar geliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63