Fuhuşa "Zeybek" Darbesi

Fuhuşa

Adana’da Fuhuşa "Zeybek" Darbesi!


Kars Emniyet Müdürü olduğu sırada fuhşa savaş açan Cengiz Zeybek, Adana’da da bu mücadeleyi sürdürüyor. Fuhuş yapıldığı belirlenen 103 ev, 16 otel kapatılırken, 16 masaj salonu için ise kapatma kararı alındı.
Adana Emniyet Müdürü olmasının üzerinden hemen hemen 1 yıl geçen Cengiz Zeybek’in suçlarla ve suçlularla mücadelesi herkes tarafından takdir görüyor. Zeybek, göreve başladıktan sonra Adana’da sokaklara hakim olan "torbacı" diye tabir edilen uyuşturucu satıcılarını yok etti. Zeybek, daha sonra fuhşun üzerine de kararlılıkla gitti. Kars Emniyet Müdürü olduğu dönemde fuhuş ile mücadelesiyle gündeme gelen Zeybek, aynı yöntemi Adana’da da uygulayarak kısa sürede netice almaya başladı. Zeybek, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Levent Birsel ve Ahlak Büro Amiri Can Turan’a Adana’da fuhşu bitirmek için ne gerekiyorsa yapılması talimatını verdi. Bunun üzerine Ahlak Büro Amiri Can Turan, ahlak polisleriyle bir araya gelerek fuhuş yapılan mekanlara art arda baskınlar yapmaya başladı. Yapılan bu çalışmalar sonucunda fuhuş yapıldığı belirlenen 16 otel ve 103 ev kapatıldı. Fuhuş yapıldığı belirlenen 16 masaj salonu için de kapatma kararı alındı.
Bu operasyonlarda ise 250 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 45 kişi tutuklandı. Yüzlerce yabancı uyruklu kadın fuhuş yaparken yakalanarak sınır dışı edildi. Polis, ilde fuhşun tamamen bitirilmesi için çalışmalarına devam ediyor.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2015, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63