Suriyeli Gençler Araban İlçesinde Evlendi

Suriyeli Gençler Araban İlçesinde Evlendi

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Gaziantep'in Araban ilçesine gelen iki aile, çocuklarının düğünlerini Araban'da yaptı.


Suriye’deki iç savaş nedeniyle Halep kentinden kaçarak ailesiyle birlikte Araban ilçesine gelen Suriyeli genç Ahmet Bargut, kendisi gibi Halep'ten gelen Meryem Rızık ile evlendi. Mutlu çift, Arabanlı genç iş adamı Serdar Özkan’ın maddi yardımlarıyla Araban Belediyesi bahçesinde yaptıkları düğünde dünya evine girdi.


Damat Ahmet, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bir buçuk yıl önce ailemle birlikte Suriye’deki iç savaştan kaçarak Araban ilçesine yerleştik. Kısa süre sonra benim gibi Suriye’deki iç savaştan kaçarak Araban ilçesine gelip yerleşen Rızık ailesi ile ailem birbirlerine gelip gittiği günlerde Meryem'i görüp tanıdım ve kısa sürede birbirimize aşık olup evlenme kararı aldık. Sonra her ikimizde ailelerimize birbirimizi sevdiğimizi ve evlenip hayatlarımızı birleştirmek istediğimizi söyledik. Bunun üzerine ailelerimizin de kararımızı onaylaması üzerine Arabanlı genç iş adamı Serdar Özkan ve ailesinin de yardımlarıyla dini nikah kıydıktan sonra Araban Belediyesi bahçesinde düzenlediğimiz düğün töreninde Meryem ile hayatlarımızı birleştirdik" dedi.


Hayırsever iş adamı Serdar Özkan da, "Kendi öz vatanları olan Suriye’de iç savaş olduğu için bizim ülkemize gelip sığınan Suriyeli din kardeşlerimize Özkan ailesi olarak insanlık görevimizi yerine getirip sahip çıktık. İlçemizde yaşayan Suriyeli iki gencin birbirlerini görüp tanıdıktan sonra birbirlerini severek evlenip hayatlarını birleştirme kararı aldıklarını öğrendim ve evlenmeleri için elimden gelen yardımda bulunarak evlenmelerini sağlamaya çalıştım" diye konuştu.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67