Barış Elçisi Şahbazlı Şimdide Sel Bölgesine Gidiyor

Kahramanmaraş’a geldiği günden itibaren gönüllü çalışmalarıyla gönüllerde taht kuran, Kahramanmaraş Azerbaycan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı, Türk Kızılayı Kahramanmaraş Şube Eski Başkanı, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi ile özel danışma statüsünde olan Evrensel Barış Federasyonu Barış Elçisi Tural Şahbazlı 3 Ağustos Tarihinde Kahramanmaraş’tan yangın söndürme faaliyetlerine destek vermek ve İnsanı Yardım Faaliyetlerine katılmak üzere Manavgat’a gitti.

Barış Elçisi Şahbazlı Şimdide Sel Bölgesine Gidiyor

Antalya’nın Manavgat İlçesinde yaşanan orman yangınları söndürme çalışmalarına deste olan Şahbazlı, burada sarp kayalıklardan 2-3 kilometre uzunluğundaki hortumları taşıyarak yangın söndürme ve soğutma çalışmalarına yardım etti. Ardından Manavgat ve Akseki İlçesinde bulunan yangından etkilenen mahallelerde Türk Kızılayı gönüllüsü olarak İnsani Yardım Faaliyetlerine katıldı.
YANGINDAN GELDİ SELE GİDİYOR
13 Ağustos Tarihinde Kahramanmaraş’a gelen Tural Şahbazlı ayagının tozuyla tekrar Kastamonu ve Sinop’a gidecek. Konu ile ilgili sosya medya hesabından açıklama yapan Tural Şahbazlı: “ Malumunuz olduğu üzere 3 Ağustos Tarihinde Kahramanmaraş'tan Yangın Söndürme ve insani yardım faaliyetlerine katılmak için geldiğim Manavgat'ta bugün itibariyle gönüllü görevimi bitirerek Kahramanmaraş'a geçeceğim. Üzerimdeki ekipmanlar yangın ekipmanları olduğundan Kahramanmaraş'a geldikten bir kaç gün sonra Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu ve Sinop'a gideceğim.
TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM
Manavgata giderken yardım olarak kesinlikle nakit para bağışı kabul etmedim. Kordinasyon merkezinden ihtiyaç listesi aldık ve o listedeki ürünleri almak isteyen dostlarımızın da getireceği kolileri giderken götüreceğimizi söyledik. Manavgat’a gideceğimi öğrendiği andan
itibaren desteklerini esirgemeyen ve oralardaki kardeşlerine destek olmak için belirlediğimiz ihtiyaç malzemelerini alıp bizlere teslim eden, Kahramanmaraş’li İş insanları Turgut Sezal, İsmail Bağrıaçık, Latif Öztürk, İrfan Gölcü, Bilal Odunkıran, Mehmet Alkan, Mustafa Biçer’e teşekkürü borç bilirim.
TÜRK KIZILAYI EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Yangın Söndürme çalışmalarına destek verdikten sonra, Dünyanın iyilik yeleği olan Türk Kızılayı yeleğimizi giyerek Kızılay Gönüllüsü olarak da bölgede İnsanı Yardım Faaliyetlerine katıldık. Türk Kızılayımızın Kordinasyon Merkezinde hiç kimsenin bir dakika bile boş durmadığının bir kez daha şahidi oldum. Kızılay bir aşktır. Bu aşkı yüreğinde ve ruhunda hisseden tüm Kızılaycı büyüklerime ve kardeşlerime teşekkür ediyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67