Biri Osman Okumuş’u durdursun! Başkan Okumuş ne yapmaya çalışıyor?

Biri Osman Okumuş’u durdursun! Başkan Okumuş ne yapmaya çalışıyor?

Önce Beyoğlu’nda göreve geldi, Kahramanmaraş’ta bile olmayan spor kompleksini hayata geçirdi. İlk bitümlü sıcak asfaltı döktürdü. Parklar, yeni yolar, sosyal tesisler, Bababurun, kaldırımlar, Değirmen park, eğitime verdiği destek Beyoğlu’nu 52 belde içerisinde zirveye taşıdı.

Sonra Türkoğlu’na aday gösterdiler, her kesimin oyunu alarak başkan seçildi. Orada da rahat durmadı.

Birçok belediye başkanı gibi ‘gelir yok, borç var, hizmetleri nasıl yapayım’ diyerek otursanıza koltuğunuzda.

Maaşını al, size tahsis edilen makam aracına bin, düğünlere git, taziyelere git, ara sıra da Ankara’ya proje takibine gidiyorum diye git keyfine bak. Ama yok, hiç bunu yapar mı?

Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olmasıyla 52 belde belediye başkanı arasında bir tek Osman Okumuş kaldı, level atlayarak Türkoğlu’na aday gösterildi.

Beyoğlu’nda yaptığı rahat durmayışı onu Türkoğlu’na getirdi.

O zaman Türkoğlu’na geldiğinizde rahat dur, ama yine yok.

Üstte yazdığım öneriler, Başkan Okumuş’un rakiplerinin düşünceleri

Bir hizmet adamının içerisinde göreve bağlılığı, memleketine sadakati ve hemşerilerine içtenliği varsa durduramazsın.

Türkoğlu’nun son 6-7 yılda gelişimini anlatmaya gerek var mı?

Belediye yatırımlarını bir kenara bırakalım, Cezaevi, Lojistik Merkez, OSB gibi dev hükümet bütçesinden yapılan yatırımların Türkoğlu’na nasıl geldiğini bilen var mı?

Belediye yer göstermese, bu dev projelerin gösterdiği yere yapılması için tüm siyasi gücünü kullanmasa,  onlar gelir mi?

5 hindi olayı varda onu da anlatmam şık düşmez. 5 hindiye ne kadar kaynak aktarıldığını biliyorum.

Türkoğlu belediyesinin çok büyük geliri var, kaynak sınırsız geliyor, para akıyor diye zannetmeyin. Diğer belediyeler gibi oraya da nüfusa göre belirli bir kaynak geliyor.

Ama bir belediye başkanı kaynak oluşturmayı bilmeli ve bunu Okumuş iyi yapıyor.

Türkoğlu’nun değişimini en iyi dışardan gelenler bilir, 5-6 yıldır Türkoğlu’na gelmeyen bir hemşerimiz, geldiğinde şaşkınlığını gizleyemiyor.

Hacizli olan Belediye Binası yıkılmış, etrafı istimlak edilmiş, bir kent meydanı oluşturulmuş, yeni hizmet binası yapılmış, At çiftliği yapılmış, kokular saçan dere ıslah edilip kenarına bisiklet ve yürüyüş yolu yapılmış, tüm mahalleler parkeler ve asfaltla kaplanmış, parklar, bahçeler, sosyal tesisler, daha bunlar aklıma gelenler.

Şuan Türkoğlu’nun tam 11 bölgesinde 11 dev projede çalışma sürüyor. Türkoğlu belediyesi Türkoğlu’nun 11 bölgesini dev projeler açısından şantiyeye çevirmiş durumda. Gelin bunlara birlikte bakalım;

Türkiye genelindeki birçok belediye maaş ödemede bile kaynak sıkıntısı çekerken, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesinde aynı anda 11 bölgede dev yatırımların sekteye uğramadan devam etmesi, şaşırılacak bir durum desem yeridir.

 1. Kılılı Mahallesine 100 bin Metrekare yeni Park çalışması başladı
 2. Kılılı mahallesinde halı saha ve çevre düzenleme projesi şuan devam ediyor
 3. Şekeroba Mahallesinin yüzme havuz ve düğün salonu projesine başlanıyor
 4. 3’üncüsü Türkoğlu Merkez İstasyon Mahallesine başlanılan Millet Konağı inşaatı bitmek üzere çalışmalar sürüyor.
 5. Yeşilyöre Mahallesinde geçen dönem tamamlanan Kanalizasyon ve içme suyu şebekesi bitti. Üzerine 120 bin metrekare yol çalışması tamamlandı. Demirciler Mahallesinin yol çalışması devam ediyor, spor kompleksi ve yeşil alan park projesi ise hazır.
 6. Şekeroba Mahallesinin ikinci taziye evi ve millet konağı projesi hayat geçirildi. Proje Osmanlı mimarisinin özelliklerini taşıyacak ve 2 ay sonra bitecek.
 7. Beyoğlu mahallesine yüzde 90’ı su olan bir park inşa ediliyor. İçerisinde şelaleler, havuz ve göletlerin olduğu örnek bir ‘SU PARK’ı hayata geçiyor. 1,5 ay sonra hizmete açılacak.
 8. 6 ay önce yapımına başlanılan ”400 bin metrekare” ŞEKEROBA MİLLET BAHÇESİ inşaatı hızla devam ediyor. Baharda bölge halkının hizmetine açılacak.
 9. Beyoğlu Deresi’nin iki tarafına yeni bir cadde ve bisiklet yürüyüş yolu aynı zamanda yeşil alan ve park çalışmalarına başlanılıyor.
 10. Türkoğlu İmalı Deresi 2.etap yürüyüş ve bisiklet yolu bitti. Ağaçlandırma ve aydınlatma işlemleri de tamamlanarak özellikle devlet hastanesi ile Gaziosmanpaşa Mahallesi yaya ulaşımı ve spor yapanlar İçin eşsiz bir alternatif yol olarak hizmete açıldı
 11. Büyükşehir belediyesi ile Kılılı-Türkoğlu Mezarlık-Fatih Sultan Mehmet Cami arası sıcak asfalt çalışmalarına başlanıldı.

Düşünün bir çivi bir memleketi kurtarır mı? Evet, kurtarır;  Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir orduyu, bir ordu koca bir ülkeyi kurtarır.

Okumuş’u da öyle görüyorum. Ordusu (ekibi) ile Türkoğlu’nu Kahramanmaraş’ın en modern üç ilçesinden biri yaptı.

Lafı uzatmaya gerek yok, Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanı acilen Osman Okumuş’u çağırıp, Türkiye’deki belediye başkanlarına bu kaynağı nasıl oluşturup hizmet etmesiyle ilgili brifing verdirmeli bence…

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2020, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63