Sulu Yerden Isıtma (Alttan Isıtma) Nedir?

Sulu Yerden Isıtma (Alttan Isıtma) Nedir?

Daha ekonomik ve sağlıklı bir ısınma sisteminin elde edilebilmesi açısından petekli kalorifer sistemleri veya ısı pompası gibi sistemlere göre yerden ısıtma çok sık tercih edilmektedir. Bu sistemler içerisinde de özellikle sulu yerden ısıtma en sık görülen yöntemlerden birisidir. Tıpkı diğer yerden ısıtma sistemlerinde olduğu gibi amaç, ısının zemin altında yayılması ve alttan ısıtma elde edilmesidir.

Sulu Yerden Isıtma Sistemleri Nasıl Uygulanır?

Modern bir sistem olarak sulu yerden ısıtma sistemleri öncelikle ısı kaynağı ve kullanım alanı gibi özellikler göz önünde bulundurularak proje bazlı şekilde uygulanır. Bu konuda Hak Enerji olarak uygulamalarımız için farklı markalar ile nitelikli ve güvenceli bir hizmet gerçekleştiriyoruz. Yani sulu yerden ısıtma markaları arasında Rehau gibi markaların sunduğu sistem ve malzemeler ile tamamen güvenilir ve çok uzun ömürlü bir sonuç elde edilmesini sağlıyoruz.

Uygulamanın gerçekleştirilmesinde örnek olarak kombi ile petekli kalorifer kullanımı sağlanan bir evde dönüşüm sağlayacak bir proje hazırlıyoruz. Bu bağlamda sulu yerden ısıtma nasıl yapılır sorusunun cevabı kapsamında da projeye uygun bir şekilde zeminde Yerden ısıtma borularının döşenmesi, strafor kullanımı ve tesisatın hazırlanması ile birlikte kalorifer tesisatı yerine bu zemin tesisatının kombiye bağlanması sağlanıyor. Yani bu uygulama sayesinde yerden ısıtma kombi sisteminin kullanılması mümkün oluyor.

Yerden ısıtma uygulamalarında aslında sadece kombi ile bağlantı değil isteğe bağlı olarak güneş enerjili yerden ısıtma sistemleri uygulanması da mümkündür. Çünkü temel olarak zemin altı tesisatı sulu borular sayesinde sağlanırken, bu tesisata bağlanan ısı kaynağı değişiklik gösterebilir. Daha önce ev veya iş yerinde kullanılmış olan kombi, güneş enerjisi ya da ısı pompası gibi tüm sistemler yerden sulu ısıtma sistemleri ile bağlantılı şekilde çalışabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66