Ak Partili Çelik'ten İlker Başbuğ'a 'boru'lu eleştiri...

Ak Partili Çelik'ten İlker Başbuğ'a 'boru'lu eleştiri...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, katıldığı bir televizyon programında eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u eleştirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CNN Türk televizyonunda katıldığı bir programda 'internet andıcı' ile ilgili Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'u eleştirdi. İnternet andıcının yenilir yutulur bir şey olmadığını söyleyen Çelik, "Başsavcı AK Parti aleyhine kapatma davası açmıştı biliyorsunuz. O davada hangi internet sitelerinden yazılar alındı? O yazılar delil gösterilerek AK Parti kapatılacaktı. Bunun vebalini kim ödeyecekti?" dedi.

Çelik sözlerini şöyle sürdürdü: "TSK, Genelkurmay Başkanı'ndan 'er'ine kadar neredeyse bir milyon kişilik bir camiadır. İçinde bin tane darbe heveslisi, darbe planı yapıcısı, macera peşinde yanlış insanlar olabilir. Siz bu insanları kurumsal olarak sahiplenirseniz, siz bu kurumu zan altına sokarsınız.

Sayın İlker Başbuğ hatırlarsanız yer altından lav silahları çıkınca, televizyonlara çıktı ve 'Bu bir borudur.' dedi. Islak imza çıktığı zaman kağıdı salladı ve dedi ki 'Bu bir kağıt parçasıdır.' Bunun gereğini yaptı mı? Şimdi diyelim ki onun sorumlusu olan, bunun faili olan insanları bizzat kendisi daha muvazzafken askeri yargıya teslim etseydi. Biliyorsunuz bu andıçlar emir-komuta zinciri içinde hazırlandı. Eğer bu da doğruysa en en üst makamdaki kişinin iradesi ile oluşmuş demektir. Ben kimseyi itham etmiyorum. Temenni ederim ki kime ulaşırsa ulaşsın, hangi makama ulaşırsa ulaşsın, bununla ilgili sonuna kadar gidilir. Mahkeme hak ve haksızlığı ortaya koyarlar ve kamu vicdanı da rahatlar."

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2011, 21:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63