Öçal: “Filistin’i yalnız bırakmayacağız”

Öçal: “Filistin’i yalnız bırakmayacağız”

TBMM Kadın – Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, TBMM Genel Kurulunda söz alarak Filistin Devleti’nin kuruluşunun 30. Yıl dönümünü kutladı.


Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Filistin Devleti’nin, İsrail ambargosu ve zulmü altında bulunduğunu hatırlatarak Filistin Halkının tek hedeflerinin kendi topraklarında özgürce yaşamak olduğunu ifade etti. Filistin Halkının birlerce şehit verdiğini ve vermeye devam ettiğini söyleyen Öçal; “Özellikle, Gazze'de yoksulluk oranı yüzde 80'e ulaştı, 30 binden fazla insanın evi başına yıkıldı ve insanların ibadet etme, ifade ve düşünce özgürlüğü ve yaşam özgürlüğü ellerinden alındı. Bir milletin varlık mücadelesi karşısında üç maymunu oynayan ülkeler terör devleti İsrail'in kural tanımaz tutumuna göz yumuyor. Tüm bu ikiyüzlü politikalara ve İsrail'in işgaline rağmen, Filistin halkı başkenti Kudüs olan bağımsız bir devlete sahip olma yolunda mücadelesini sürdürüyor.” Dedi.


Milletvekili Öçal, Filistin Halkını mücadelesinde hiçbir zaman yalnız bırakmayacaklarını söyleyerek Filistin Devleti’nin kuruluşunun 30. yıl dönümünü kutladı.


Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 08:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63