HELE ŞÜKÜR: Sağlık kuruluşları sıkı denetimden geçecek!

HELE ŞÜKÜR: Sağlık kuruluşları sıkı denetimden geçecek!

Bu kez denetim elemanları, özel sağlık kuruluşlarının MR'ını ve röntgenini çekecek....Kahramanmaraş'ta son yıllarda sağlık kuruluşlarının sayısı adeta mantar gibi çoğaldı. Kent merkezindeki billboardlar ve görsel yayın organlarında sağlık kuruluşu reklamlarından adeta geçilmezken, Maliye Bakanlığı, inşaat sektöründen sonra sağlık sektörünü de büyüteç altına almaya karar verdi.

Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu Başkanı Mahmut Vural'dan edinilen bilgiye göre, hesap uzmanları gayrimenkul piyasasında gerçekleştirdikleri sektör denetimlerine, sağlık sektörünü de dahil etti.

Bu çerçevede, ilk 5 bin kurumlar vergisi ve ilk bin gelir vergisi mükellefleri arasında yer alan özel hastaneler, ilaç şirketleri ve büyük laboratuvarlar nezdinde kapsamlı vergi incelemesi yapılması kararı alındı.

Buna göre, Ankara, İstanbul ve İzmir'deki sağlık kuruluşları, 3 büyük ildeki grup başkanlıkları kanalıyla denetime alınacak.

Haziran-Eylül döneminde Antalya, Bursa, Çorum, Mersin, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Kahramanmaraş, Samsun, Kuşadası, Gebze, Bodrum ve Ereğli'de gerçekleştirilecek turne denetimlerinde de belirlenen mükelleflerin yanı sıra, sağlık kuruluşları nezdinde de vergi incelemesi yapılacak.

Öte yandan hesap uzmanları, inşaat ve gayrimenkul piyasasındaki denetimlere de devam edecek. Bu arada hesap uzmanları, bu yıl, yabancılara mülk satışı incelemelerini de sürdürecek.

Bu kapsamda, Antalya, İzmir, Kuşadası, Bodrum ve Mersin'de ikinci konut niteliğinde mülk edinen yabancılarla ilgili tapu ve banka kayıtları taranacak. Bu denetimlerde de yabancılara satılan gayrimenkul değerlerinin tapuya doğru beyan edilip edilmediği araştırılacak. (www.kanal46.tv)

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2008, 15:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 13 yıl Önce

bu haberi okuyunca gerçekten çok sevindim ve denetim elemanlarına şimdiden başarılar diliyorum. Hele bir baksınlar bakalım bu özel sağlık kuruluşları hangi paralar ile kurulmuş, bunların sahipleri bu kadar yüksek paraları nerelerde kazanmışlar, vergilerini ödemişlermi, bunları tek tek sorgulasınlar..Bakalım ortaya neler çıkacak...İnsanı zorla hasta ettiler be.......Haydi hayırlısı.,.......

SIRADAKİ HABER

banner66