ZEKİ'CE: Eğitim Bir-Sen Anayasa'ya da el attı!..

ZEKİ'CE: Eğitim Bir-Sen Anayasa'ya da el attı!..

Eğitim Bir-Sen; Eğitimciler Birliği Sendikası olarak bilinen bir öğretmen sendikasıdır. Bu sendika Mehmet Akif İnan tarafından kurulmuş olup, Memur Sendikaları Federasyonu yani Memur-Sen’e bağlıdır.

Eğitimciler Birliği Sendikası 3 Kasım seçimlerinden sonra adeta patlama yapmış günümüzde söz sahibi olan sendikalardan bir tanesidir. Eğitim Bir-Sen'in, Anadolu’da çeşitli baskılarla üye yapmaya çalıştığı, olmayanların ise meslekte önlerinin tıkandığı iddialarının yanında, üye olanların ise günümüzde devlet dairelerinde Müdür, Müdür Yardımcıları ya da farklı kademelerde çalışan kişilerden oluştuğu sık sık gündeme getirilerek öne sürülüyor.

Kısacası kimin sendikası varsa onun düdüğü ötüyor.

Nasıl Mı?
Bakınız!

OKS Açıklanıyor… Türkiye Genelinde 61. Olabilmişiz!!!
SBS Açıklanıyor… Türkiye Genelinde 63. Olmuşuz!!!
ÖSS Açıklanıyor… Türkiye Genelinde 60. Olmuşuz!!!

2008’de yapılan bütün sınavlardan bir anlamda sıfır (0) çekiyoruz, ortada ne Milli Eğitim Müdürümüz Sebahattin Akgül var ne de Eğitim sendikaları.

Ta ki düne kadar!

Gazetemizin Elektronik posta adresine Eğitim Bir-Sen’den Şube Başkanı Hacı Datlı imzasıyla yine bir basın bülteni gönderilmiş. Bu basın bülteni her zaman ki alışık olduğumuz basın bültenlerinden biraz farklıydı.

Basın Bülteninin başlığında aynen şu ifade vardı:

"Türkiye Geleceğe Yeni Bir Anayasa ile yürümelidir”

İnanın yazıyı üç kere okumama rağmen içerisinde tek bir tane Eğitimle alakalı kelime bulamadım.

Bunun tek bir açıklanır yanı vardı!

Ya 'biz Eğitimde çok çok üst sıralardayız' diyeceğim ama dilim varmıyor, Ya da Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Hacı Datlı bizimle kafa buluyor.

Biz Eğitimciler Birliği Sendikası Başkanı Datlı’dan mantıklı cevaplar beklerken şehrin eğitim sorunlarına çözüm-öneri bulmasını beklerken başkanımız Anayasa'ya el atıyor...

Sevgili başkanım bırak ta Anayasa'yı, kafayı YÖK ile hükümet yorsun.

Herkes işine baksın!..

Azıcık şehrin Eğitim-Öğretimine kafa yorsaydınız anayasaya kafa yorduğunuz kadar şimdi belki de kentin eğitim seviye bu kadar düşmeyecekti, Bu hallerde olunmayacaktı.

Bakınız sizin yerinize bir araştırma yaptık…

Koca kent merkezinde öğrencilerin 60-70 kişilik sınıflarda eğitim-öğretim yaptığını biliyor musunuz, anayasanın maddelerini tartışacağınıza nasıl yeni okul kazandırmanın yollarını, nasıl derslikler çoğaltmanın çarelerini araştırmak daha mantıklı değil mi?

Nasılsa Milli Eğitim Müdürlüğünden hayır yok!..

ZEKİ DEMİR
AKDENİZ Gazetesi
Genel Yayın Koordinatörü
e-mail: akdenizgazetesi@mynet.com

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2008, 08:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
cihangir maraşlı
cihangir maraşlı - 13 yıl Önce

1. şehrimizde öğretmenlerin %80-90 ı maraşlı.çoğunun bağı ve bahçesi var.bağ ve bahçe işleri eğitimden önce gelir. 2. yine öğretmenlerin büyük bir kısmı dershanelerle 1.derece ilgili.aynı zamanda çoğu değişik meslek kollarında 2. bir iş olarak esnaflık yapıyor.para kazanmak daha önemlidir 3. sınıflar oldukça kalabalık.sınıfların 30 kişiyi geçmemesi gerek 4. maalesef şehrimizde yöneticilere hesap sorulmuyor.kardeşim bu durum ne olacak hangi önlemleri alıyorsunuz ya da alacaksınız? 5. Ne yazık ki şehir insanımız türkiye ortalamasının üstünde GÖRGÜSÜZ... ÖĞRETMEN ÇOCUĞUYLA İLGİLENİR. azıcık kızsa veli okulda. öğretmene güvenmeyeceksen çocuğunu kendin okut.öğretmen yanlışı gördüğünde uyaran kızan gerekirse kulağını çeken olmalıdır.hemşerilerimiz çocuklarına toz kondurmuyor.çocuk demir gibidir. öğretmen ona şekil verendir.eğitim öğretim maalesef el bebek gül bebek bu kadar olur. 6. milli eğitim müdürlüğü velilere yalakalık yapma da bir numaradır.en ufak olay da hemen müfettişler görevlendirilir.okul öğretmen soruşturulur.öğretmenin şevki çok kırılır.önemli değildir.tek veli bizi partiye şikayet etmesinde öğretmenin canı yansın 7. haber başlığında olduğu gibi sendikalar başta olmak üzere konusu eğitim olan kurumlar eğitim dışında her şeyle ilgilenirler 8. Maraş kapalı bir toplum.neticede burada yetişen öğretmenlerin de ufku maalesef kapalı.yeniliklere çok direnç gösteriyorlar.bunun yıkılması kısa sürede olacak bir iş değil. 9. Maraş ta insanların eğitime bakışları bir çok olayda olduğu gibi çok gevşek.yaa ne olacak ki, boş veer işte bu zihniyeti aşmak gerek. selamlar

Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 13 yıl Önce

Zeki Demir beye bu doğruları cesur bir şekilde dile getirmesinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Güneş balçıkla sıvanmaz......Atalar, önce can sonra canan demişler....Boşa söylenmiş bir laf değil herhalde.....Sayın Hacı Datlı bir eğitim sendikasının başkanı olarak önce Kahramanmaraş'ın eğitim meselelerine el atmalı, bunların ardından genel konularda fikir beyan etmelidir....hele siyasi konularda fikar beyan etmek bir eğitim sendiksına bence uygun olmaz diye düşünüyorum......Hacı Datlı beyin silkelenerek kendisine gelmesini, ve bu tür yani; türban, laiklik, seçimler, anayasa gibi konularda değilde herşeyin başı olan eğitime önem vermesini ve istiyoruz...sendikacılık, genel konularda oradan buradan aşırma bültenler ile kentin mahalli gazetelerinde beleşten boy göstermek ile olmaz....gerçeklerin dile getirilmesini istiyor ve bekliyoruz....selam ve saygılar......

kamil
kamil - 13 yıl Önce

Ülkede nasıl bir anayasa olacağı konusunda kim fikir beyan edecek ? kebapçılar federasyonu mu ? tatlıcılar odası mı ? elbetteki hukukcuları, tatlıcıları eğiten eğitimcilerin bu konuda bir diyeceği olmalı.

SIRADAKİ HABER

banner66