Şampiyon Hukukçu Olacak

Şampiyon Hukukçu Olacak

ÖSS’de Türkiye 6.sı ve 10.sunu çıkarma başarısı gösteren Kahramanmaraş Özel Kahramankent Lisesi öğrencileri istedikleri okullara girerken, Okul Müdürü Adem Ceyhan, “Bu yıl en fazla Hukuk Fakültesi kazanılan yıl oldu” dedi.
Türkiye 6. sı olan Bekir Erdem Aksoy, Galatasaray Üniversitesi’ni çok istediğini ve ilk tercihinin kazanmaktan mutlu olduğunu ifade etti.
Okul Müdürü Ceyhan yaptığı açıklamada, mezunlar dahil 117 öğrencinin sınava girdiğini, 90 öğrencinin 4 yıllık bir fakülteye girme başarısı gösterdiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “ Özel Kahramankent Lisesi her yıl olduğu gibi, bu yıl da başarısını aynı oranda devam ettirdi. Ancak bu yıl okulumuzun tarihinde en fazla Hukuk Fakültesine öğrenci verilmesi farklılığımız oldu. Mezunlar ile birlikte 117 öğrencimiz sınava girdi, 90 öğrencimiz 4 yıllık bir fakülte kazandı. Geçmiş yıllarımızın başarısını aynen tekrarladık. Ek yerleştirmelerle bu sayının daha da artarak, yüzde 90’ların üzerine çıkacağız. Tabi önümüzdeki yıl için hazırlıklarımız devam ediyor. Yaz tatilini boşa geçirmedik. Sınava girecek son sınıf öğrencilerimiz için, öğretmenlerin nezaretinde düzenli çalışma programlarımız okulda devam etti. Yıl içinde ise çalışmalarımız yoğunlaşacaktır. Her yıl başarımızı biraz daha üst seviyelere çıkartmak istiyoruz. Kahramanmaraş’ın başarısı her geçen gün yukarılara çıkıyor, bunda bizimde payımız olsun istiyoruz. Tabi Hukuk Fakültelerinin dışında diğer öğrencilerimiz yine değişik seçkin Fakültelere kayıt yaptıracaklar, bu başarıda emeği geçen idareci, öğretmen ve velilerimizi kutluyor.”
Türkiye 6. sı Bekir Erdem Aksoy da İstanbul Galatasaray Hukuk Fakültesini çok istediğini ve ilk tercihi olan bu okulu kazanmakla çok mutlu olduğunu belirterek şunları söyledi: “Küçüklüğümden beri hukukçu olmak istemişimdir. Bu hedefime ulaşmak için çok çalıştım. Adaleti seven bir insanım, ülkeme bu alanda hizmeti gaye edindim. Benim üzerimde büyük emeği olan Kahramankent Lisesi idareci ve öğretmenlerine, dershaneme, anneme ve babama, ilk öğretim öğretmenlerime, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2006, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63