Sümerliler 30 yıl sonra tapularına kavuştular!

Sümerliler 30 yıl sonra tapularına kavuştular!

Kahramanmaraş'ın Sümer Mahallesi'ne 30 yıl önce yerleşen 550 aileye düzenlenen törenle tapuları verildi.

Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Sümer Mahallesi'nde düzenlenen tapu dağıtım töreninde, geçmişten bu yana gelen endişeli ve sıkıntılı günlerin artık geride kaldığını söyledi.

Kahramanmaraş'ın çok büyüdüğünü ve büyümeden kaynaklanan sorunları bertaraf etmek için büyük gayret içinde olduklarını belirten Poyraz, "Bu mahallemiz uzun yıllardır tapu sorunu yaşıyordu. Burası yeni bir mahalle değil. Neredeyse 30 yıldır burada yaşayan kardeşlerimiz var. Dolayısıyla onların hep endişe ettiği tapu sorununu çözmek için yaptığımız çalışmalar artık sona erdi. Bugün buraya onların mutluluğuna ortak olmaya geldik. Hep beraber yaşadığımız sıkıntıyı bugün ortadan kaldırdık" diye konuştu.

Poyraz, bir yerleşim biriminde tapu olmadığında, hizmetlerin ulaşımında sorunlar ortaya çıktığını vurguladı.

Mahalleye bundan sonra başta okul olmak üzere park, yeşil alan ve diğer hizmetlerin çok daha rahat bir şekilde götürüleceğini dile getiren Poyraz, belediye olarak 5 ayda 700 bin metrekare alanda çalışma yaparak 550 evin tapularının çıkartıldığını söyledi.

Sümer Mahalle Muhtarı Ramazan Avcı ise bugün mahallede Bayram havası yaşandığını, yıllardır bugünü beklediklerini ifade etti.

Törene, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Necati Okay, daire müdürleri ile mahalle sakinleri katıldı.


 


 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2011, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63