YADES'in duyarlı misafirleri, çalmadık kapı bırakmıyor!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermekte olan YADES birimini ziyaret eden öğrenciler aynı zamanda yaşlılara da hizmet ettiler

YADES'in duyarlı misafirleri, çalmadık kapı bırakmıyor!

‘Okullar Aileler İle Buluşuyor’ projesi kapsamında Sevim Şirikçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mükrime Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TOKİ 21.Yüzyıl Bay Bayan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri öğretmenleri ile beraber önce Akıllı Yaşlı Bakım ve Koordinasyon Merkezi(YADES) birimini ziyaret ederek kurulan sistem hakkında bilgiler aldılar.

Daha sonrasında ise öğrenciler evlerinde bakımları yapılan yaşlıları evlerinde ziyaret ederek evlerin tadilat işlemi, ziyaret, ev temizliği, yaşlılara ikram, tansiyon, şeker ölçümü, öz bakımları gibi çeşitli hizmetleri yaparak yaşlıları memnun ettiler.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran: “Okullar Ailelerle Buluşuyor Projesi kapsamında öğrenci kardeşlerimiz öğretmenleri ile birlikte önce YADES birimimizi ziyaret ederek buradaki çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Daha sonra öğrenciler bakımları Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılmakta olan yaşlılarımızı evlerinde ziyaret ederek, onların evlerinde yapılması gereken rutin ev işlerini yaptılar, yaşlılarımızla sohbet ederek onlara çeşitli ikramlarda bulundular. Bu ziyaretler de öğrencilerimiz ders niteliğinde oldukça faydalı bilgiler öğrenirken, yaşlılarımız ise oldukça mutlu oldular” diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63