3 Saat detayı! PCR testlerinde yeni dönem!

6 Eylül itibarıyla şehirler arası seyahat ve iş yerleri için başlayan PCR testi zorunluluğunun ardından, laboratuvarlarda yeni bir dönem başladı. Test sayısının artmasıyla yoğunluk yaşandığı belirtilirken, çalışan sayısının artırıldığı belirtildi.

3 Saat detayı! PCR testlerinde yeni dönem!

6 Eylül'den itibaren toplu taşıma ve iş yerleri için aşı olmayanlara PCR testi zorunluluğu getirilmişti. Peki laboratuvarlarda yoğunluk var mı? Gelişmeleri A Haber muhabiri Ece Altuğ'un konuğu olan laboratuvar koordinatörü olan Dr. Fevzi Nuri Aydın A Haber canlı yayınında değerlendirdi.

Dr. Fevzi Nuri Aydın'ın öne çıkan açıklamalar:
"6 Eylül'de başlayan uygulama sonrası bizim iş yükümüz yaklaşık olarak yüzde 40 oranında arttı. Biz bu süreç öncesinde yaklaşık 6 bin çalışırken şu anda 8-10 bin bandına çıkmış durumdayız.

Bu da daha kritik hastaların çalışma süresini uzatıyor. Eğer aşılanmalar yapılırsa bizim açımızdan da hastalar açısında da durum çok daha iyi olacaktır.

Biz burada 7/24 olarak 6 vardiya ve 65 kişi olarak çalışıyoruz. Burada nerdeyse uyumadan çalışıyoruz. Şu anda Türkiye'nin en büyük laboratuvarlardan biri ve Ankara'nın 3'te 2'sini biz çalışıyoruz.

Biz burada çalışmalarımızı 3 saat içerisinde sonuçlandırıp hastalara ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz. Aşılama bu noktada çok önemli çünkü taramalar devam ediyor."

Kaynak: Takvim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66