Jandarma 175. Yılını Çocuklarla Kutladı

Jandarma 175. Yılını Çocuklarla Kutladı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Jandarma’nın 175. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yurt genelinde çeşitli etkinliklere sahne olurken, Elbistan İlçe jandarma Komutanlığı, farklı bir organizasyona imza attı.


Jandarma Teşkilatı’nın 175. Kurulu yıl dönümü dolayısıyla Elbistan Garnizon Komutanlığı ile merkez karakol komutanlığının birlikte düzenlediği tanıtım organizasyonu büyük ilgi görüyor. İlkokul öğrencilere dönük tanıtım programları çocukların yoğun ilgisi ile karşılanıyor. Özellikle Kamufle edilmiş silahlı araç Kobra çocukların yakından tanımak istediği araçların en başında geliyor.
Elbistan Jandarma Garnizon Komutanlığı tarafından organize edilen program çerçevesinde Elbistan’a bağlı Türkören Köyü ilkokulu, TOKİ İlkokulu ve AEL İlkokulu’nda Jandarma tanıtıldı. AEL İlkokulu’nda düzenlenen 175. Yıl tanıtımı sırasında çocuklar, askeri araçlara hücum etti. Burada timleri tanıtan Jandarma Merkez Karakolu Komutanı Teğmen Mümtaz Çetin, gösterilen ilgiye teşekkür etti. Çetin, “burada Jandarma’nın 175. Kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı olarak, Jandarma teşkilatını ve Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı’nı tanıtmak üzere okula geldik. Jandarma, emniyet ve asayiş ile kolluk düzeni sağlayan, kanun ve nizamlarını yerine getiren, silahlı, askeri birlik ve güvenlik kolluk kuvvetidir. Jandarma teşkilatı, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzde 90’nın da emniyet ve asayişi sağlamaktadır.” dedi.
AEL İlkokulu Okul Müdürü Mustafa Bölükbaşı ise Jandarma Teşkilatı’na bu ayrıcalık için teşekkür etti. Bölükbaşı, “Başta Kurmay Binbaşı İbrahim Yazıcı olmak üzere tüm Jandarma Teşkilatını içtenlikle kutluyor, başarılar diliyorum. Okulum adına memnuniyetimi dile getirmek istiyorum” ifadesini kullandı.
Daha sonra öğrencilere, araçları gezmeleri ve incelemeleri için izin verildi. Araçlar karşısında hayranlıklarını gizleyemeyen öğrenciler, en fazla Kobra adlı mermi geçirmeyen, kara da ve suda hareket edebilen nokta atışı yapabilen, bilgisayarlı araca hücum ettiler.
Yer yer megafonlarla seslerini duyurmak isteyen öğrenciler, ellerine geçirdikleri mikrofonlar sayesinde öğretmenlerine olan sevgilerini aktardılar.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER