TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Mehmed: Fetihler Sultanı'nın 7. bölümü 9 Nisan Salı günü izleyicilerle buluştu.

Bu bölümde, Şehzade Mehmed'in düşkünler tarafından kurduğu pusudan nasıl kurtulacağı ve İshak'ın hamlesi merak konusu oldu.

Esra Erol Sadettin Dağaslan kimdir? Sadettin Dağaslan - Ayşe Dağaslan olayı nedir? Esra Erol Sadettin Dağaslan kimdir? Sadettin Dağaslan - Ayşe Dağaslan olayı nedir?

Edirne'ye dönen Mehmed, haremini de alıp Manisa'ya seyahat ediyor.

Burada Gülşah'a gelen bir mektup, Karamanoğlu'na gitme kararı almalarına sebep oluyor. Mektupta ne yazıyor ve Mehmed bu yolculukta neler yaşayacak?

HÜMA'NIN ACISI VE DEVLETİN GELECEĞİ: MURAD VE ÇANDARLI TEDBİR ALACAK MI?

Hüma'nın ölümüyle sarsılan Murad, her geçen gün daha da kötüleşiyor. Bu durumdan endişelenen Çandarlı, devletin geleceği için ne gibi tedbirler alacak? Mehmed de durumun farkında ve Şehabeddin'i Edirne'de bırakıyor. Peki Çandarlı'nın yeni hamlesi ne olacak?

uyy-fxzb

BİZANS'TA ÇATIŞMA: KONSTANTİNOS'UN KARARLARI TARİHİ DEĞİŞTİRECEK Mİ?

Bizans'ta ise Konstantinos ile Helena arasındaki gerilim tırmanıyor. Bizans'ın değişimi için önemli kararlar alma arifesinde olan Konstantinos'un karşısında Helena ve Notaras engel teşkil ediyor. Konstantinos bu durumda ne yapacak?

MEHMED: FETİHLER SULTANI'NIN MUHTEŞEM KADROSU

Dizide Serkan Çayoğlu (Sultan Mehmed), Selim Bayraktar (Çandarlı), Fikret Kuşkan (Notaras), Tuba Ünsal (Mara Hatun), Seçkin Özdemir (Konstantinos), Teoman Kumbaracıbaşı (Sultan Murad) gibi usta isimler rol alıyor.

7. BÖLÜMÜ KAÇIRMAYIN!

Mehmed: Fetihler Sultanı'nın 7. bölümünü tek parça full izlemek için [link] tıklayın.