MHP: Seks skandalına karışmış MEM istemiyoruz!

MHP: Seks skandalına karışmış MEM istemiyoruz!

Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı iken geçen günlerde Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür vekilliğine atanan Tahsin Nas ile kadın personeli R.Y.’nin isimlerinin karıştığı ve 2006 yılında yaşandığı iddia edilen sanal seks skandalının yer aldığı gazete ve internet sitesi haberlerinin yer aldığı kupürler kent gündemine adeta bomba gibi düştü.

Seks skandalı ile ilgili olarak 2006 yılında bazı ulusa gazete ve sitelerde çıkan haberlerin kupürlerini basına dağıtan ve Kahramanmaraş’a böyle bir müdürün atanmasından utanç duyduğunu belirten MHP İl Başkanı Mustafa Bastırmacı, Nas’ın Samsun’da görevde iken bir kadın personeli ile yaptığı cinsel içerikli konuşmaların eğitim camiasını da allak bullak edeceğini ileri sürdü.

Bastırmacı, dün akşamüzeri parti binasında düzenlediği basın toplantısında, 7 yıldır Kahramanmaraş’ta Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Sebahattin Akgül’ün ardından umut olarak camiaya atanan Tahsin Nas ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Bilindiği üzeri 7-8 yıldan bu yana Kahramanmaraş’ta görev yapan Sebahattin Akgül beyefendinin Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü olması Kahramanmaraş’ın eğitimdeki üniversitelere girme başarı puanlarının yüzde 35’den yüzde 69’lara kadar gerilediğini hepimiz biliyoruz. Fakat ne hikmetse AKP hükümeti Kahramanmaraş gibi bir yere ve çocuklarımızı emanet edeceğimiz kız ve erkek çocuklarımızı emanet ettiğimiz Milli Eğitim gibi böyle bir camianın başına Tahsin Nas adındaki arkadaşı Samsun’dan atamalarını büyük bir esefle karşılıyoruz. Hakkındaki dedikoduları ve hakkındaki şaibeleri sanırım AKP’nin 6 milletvekili ve teşkilatının bilmediğini zannediyoruz. Yeterince geçmiş dönemlerde Samsun’daki seks skandalı ile ilgili sohbet ettiği iddiası ve Hürriyet’in manşetine yansıması. Gazete kupürlerini görüyorsunuz. Böyle bir skandalı Kahramanmaraş halkı ve camiamız ile paylaşmak istedik. Sebebi; 400 bin nüfuslu olan bir Kahramanmaraş ilinde çok değerli eğitimci arkadaşlarımızın bulunduğunu hepimiz de biliyoruz. Bu kadar Kahramanmaraşlı arkadaş bulunmadı da; Samsun’dan böyle hakkında şaibesi olan seks skandallarına karışmış böyle bir hadiseyi kamuoyuna ve gündeme taşımış bir insanı Kahramanmaraş’ta İl Milli Eğitim Müdürü yapan AKP’nin değerli yöneticilerinden ve milletvekillerinden hesap sorulması gerektiğini düşünüyorum. Onun için Kahramanmaraş gibi yere böyle bir arkadaşı getirmeleri ve böyle bir atama yapmalarını biz Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı olarak esefle kınıyoruz ve üzüntü ile karşılıyoruz.

Bu arkadaşı atayanları, bu göreve layık görenleri esefle kınıyorum. Çünkü seks skandalına karışmış bir isim, yani şaibeli. 400 bin nüfuslu, eğitim-öğretim kalitesinde 61. sırada bulunan Kahramanmaraş’a böyle bir müdürün atanmasından AKP teşkilatını ve milletvekillerini sorumlu tutuyorum, hesap verilmesini istiyorum. Araştırmadan, sormadan, biz yaptık ettik mantığı ile hareket edenlerin bu isimden ötürü başının ağrıyacağını biliyorum. Çünkü Kahramanmaraş’a ve eğitim camiasına bu isim, bu hareket yakışmadı, utanç duyuyor, esefle karşılıyorum.”

“AK PARTİ HESAP VERMELİDİR!”

Bastırmacı ayrıca, muhafazakâr bir yapısı olan Kahramanmaraş’a böyle şaibeli bir ismin atanmasının düşündürücü olduğunu da sözlerine ekleyerek şunları kaydetti: “Kahramanmaraş’ta kaliteli, yetenekli insanlar varken, tanımadığınız, üstelik de seks skandalına ismi karışmış şaibeli birini atamalarının hesabını bu iktidar verecektir. Kahramanmaraş’ta bu işi yapacak düzgün isimler varken, yarın görevi bırakıp gitse bile bu sokaklarda, bu caddelerde karşılaştığımızda hesap verecek hemşehrilerimiz bulunurken, Samsun’dan getirilen bir ismin böyle şaibeli ve üstelik de ahlak dışı bir işe adının karışması bizi üzmüştür ve düşündürmektedir.”

MHP Merkez İlçe Başkanı Mesut Tosun’un da hazır bulunduğu basın toplantısında İl Başkanı Mustafa Bastırmacı, bir soru üzerine bu bilgileri internet sitelerinde dolaşan değerli dostlarından aldıklarını da sözlerine ekledi.

MHP teşkilatı tarafından basına dağıtılan gazete küfürlerinde, adı seks skandalına karışan Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarından R.Y. ile MSN’den yapılan görüşmeler de yer alıyor.

TAHSİN NAS: MSN ADRESİM HECKLENMİŞ.
O KONUŞMALAR BANA AİT DEĞİL!


Ancak edinilen bilgilere göre, Samsun’da, Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan bir ihaleye fesat karıştırmak isteyen bir çetenin oyununa geldiği, komplo kurulduğu iddia edilen ve bu hususta Samsun Valiliğince açılan soruşturmadan aklanan Tahsin Nas’ın bilgisayarının ve MSN adresinin hacklendiği, sözü edilen bayan ile böyle ahlak dışı bir konuşma yapmadığı diğer iddialar arasında yer alıyor. Söz konusu gazete haberlerinde T.N. ise böyle bir olayın içinde asla olmadığını belirterek; “Bakanlığımızın bize verdiği mail adreslerinden başka özel adres kullanmam. Kullanmamız da yasak. Birileri benim bilgisayarıma girip komplo kurmuş” dedi. R.Y. ise; “Benim adresim hacklenmişti. MSN kullanıyorum ama bu konuşmaları ben yapmadım.”

İŞTE BAKANLIK SORUŞTURMA SONUCUNUN BELGESİ

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nden 11 Ocak 2007 tarihli Samsun Valiliği’ne gönderilen ‘Gizli’ ibareli yazıda ise şöyle deniliyor:

“İliniz Milli Eğitim Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Nas ve R.Y. hakkındaki ilgi (a) yazınız üzerine Bakanlık Müfettişlerince yapılan inceleme sonucunda düzenlenen ilgi (b) raporda; iddiaların sübuta ermediği belirtilmiştir. Bilgilerinizi rica ederim. Bekir Erdoğan, Bakan adına, Genel Müdür Yardımcısı V.”

İŞTE 12 ARALIK 2006 TARİHİNDE HÜRRİYET GAZETESİNDE ÇIKAN HABERİN KÜPÜRÜ

Samsun Milli Eğitim’de ’sanal seks’ skandalı


Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı T.N. ile kadın personeli R.Y.’nin bilgisayarda cinsel içerikli sohbet ettiği iddiası ortalığı karıştırdı. Müdür Yardımcısı T.N. "Birileri benim bilgisayarıma girip, bize komplo kurmuş" derken T.N. ise "Adresim hacklenmişti. MSN kullanıyorum ama bu konuşmaları ben yapmadım" diye konuştu.

SAMSUN’da, satın almadan sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı T.N. ile kadın personel R.Y. arasında bilgisayarda MSN üzerinden yapıldığı iddia edilen cinsel içerikli sohbetin dokümanları elden ele dolaşmaya başladı. Olay, basın kuruluşlarına gönderilen imzasız mektupla ortaya çıktı. Cinsel içerikli sohbetin dokümanları bazı kişilere de gönderildi. Bu sohbetten kısa sürede Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli de haberdar oldu. Samsun Milli Eğitim camiasında şok etkisi yaratan cinsel içerikli sohbet hakkında açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, "Bunların doğru olduğuna inanmak istemiyorum. Şayet doğru ise affedilir yanı yok. Gereği yapılacaktır" diye konuştu.

T.N., böyle bir olayın içinde asla olmadığını belirterek, "Bakanlığımızın bize verdiği mail adreslerinden başka özel adres kullanmam. Kullanmamız da yasak. Birileri benim bilgisayarıma girip, bize komplo kurmuş" dedi. R.Y. ise şunları söyledi: "Benim adresim hacklenmişti. MSN kullanıyorum ama bu konuşmaları. ben yapmadım."

İŞTE O SOHBET

T.N. ile kadın personeli R.Y. arasında geçtiği ileri sürülen görüşmelerde dikkat çekici ifadeler yer aldı. Henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından dökümü alınan sohbetin bir kısmı şöyle:

20 Haziran 2006

Kadın:T. ben ev istiyorum ev, artık rahat edemiyom ya, bi babam geliyo, bi annem, bi abim...

14 Eylül 2006:

Erkek:Bugün çok seksisin, hem de çoooook

Kadın:Öyle miiiii?

Erkek:Öyleeeee

22 Eylül 2006:

Kadın:Seviyorum lan seni

Erkek:Ben de seni kız, yerim seni kız

Kadın:Yeeeee

Bundan sonraki görüşmelerde ise erkek ve kadın, aralarındaki cinsel içerikli konuşmaların dozunu artırıyor. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2010, 10:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
erkan
erkan - 10 yıl Önce

MHP'nin Sayın il başkanı siyaset yaptığını sanıyor almış yanına ilçe başkanını verdikleri poza bakarsan sanki imralıdaki görüşmenin yazışmalarını fotoğraflarını ele geçirmiş gibi poz veriyor.Bu ne basit siyaset anlayışı 4 yıl önce olman bi hadiseyi hemde inceleme sonucu lehte olmasına karşın tarafların lehine sonuçlanmasına rağmen kullanmak hemde şu ramazan ayında abesle iştigal değilde nedir.Yazık hemde çook yazık bunlarda siyasetçi olucak

MUSTAFA AKPINAR
MUSTAFA AKPINAR - 10 yıl Önce

ya arkadaşım senın bu il başkanı ile proplemin ne her şeye muhalefetsin kimsin necisin bir sorunun varsa gel partiye anlat ülkücü adam internet köşelerinde dedikodu yapmaz yok ülkücü değilsen diyecegim bir şey yok ayrıca il başkanımız ile ilçe başkanımız uyum içerisinde çok güzel çalışmalar yapıyorlar takdire şayan senle fatih ismine bakıyorum sürekli muhalefet ayıptır yapmayın böyle ayrıca gelen milli eğitim müdürü şaibeli böyle şaibeye karışan bir insanın maraş gibi muhafazakar bir yerde ne işi var veye maraşta milli eğitim müdürlüğü yapacak adam mı kalmadı sayın il başkanı bunu dile getirdi başka bir şeyi değil yoksa müdürü tanımaz etmez sen neden bir şeyleri okumadan anlamadan muhalafetsin propleminiz varsa kardeşim gelin sıkıntınızı anlatın mhp li degilsen zaten işine bak il başkanını eleştirmek sana mı düştü yada kimlerin adamıysan söyle bilelim

fatih
fatih - 10 yıl Önce

mustafa günaydınmısın akşammısın bilmiyorum haberlere ikide bir yorumda bulunan vatandaşlara çıkıp cevaplar veriyorsun yazmış fatih ile sen bastırmacıya dokunuyırsun diyorsun. Vatandaş olarak yorumda bulunmak her insanın hakkıdır öyle ikide bir ortaya çıkıp ahkam kesme. senin yüzüne hayır verecektim evet verecem. insanlar eleştriri oldukça kendini toparlar ona göre siyaset yapar. Şimdi kalkmış il başkanı bastırmacı bey milli egitim müdürü hakkında basın toplantısı yapıyor ve seks skandalına karışmış müdür diyor. o müdürü oraya atayan sorumlulara veya akp il başkanı erkoça soru adı altında böyle bir milli egitim müdürünün memlekete atanmasının sorulması daha doğru olmazmı. Bir il başkanının muhatabı ikltidarın il başkanıdır. ona soru sorup ondan cevap gelmesse o zaman gereken yapılarak iktidarı suçlaması gerekir diye düşünüyorum. Hem ikide bir yazılan yorumlara yok kimin adamısın yok mhp limisin yok partiye gel yok bilmem ne ayıptır bak senin yüzüne hayır verecektim evet verecem refarendumda bir oy kaybettin hadi bunada bir cevap verde kimin adamı olduğumuzu sorgula. işte sizin siyaset anlayışınız bu iticilik, küçük görme, herkes sizi veya il yönetimini sevecek diye bir mecburiyetlik mi var. siz bu kafayla maraşta ancak yüzde 20 lerde evet alırsınız. hadi güle güle

SIRADAKİ HABER

banner63